Kontakta oss gärna!

Har du frågor eller undrar något är du alltid välkommen att kontakta oss.
Här hittar du ansvariga medarbetare för varje specifik verksamhet.

Camilla Dahlin

Verksamhetschef

0725 25 55 41

camilla.dahlin@betaniahemmet.se

Maria Engman

Verksamhetsutvecklare LSS

0764 92 88 87

maria.engman@betaniahemmet.se

Sara Gustafsson

HR

0722 31 60 01

sara.gustafsson@betaniahemmet.se

Anette Vall

Ekonom

0700 96 72 92

anette.vall@betaniahemmet.se

Camilla Müller

Ekonomiassistent

0703-83 68 02

camilla.muller@betaniahemmet.se

Linn Voldseth

Lönesamordnare

0703-84 76 10

linn.voldseth@betaniahemmet.se

Jessica Tilly

Löneadministratör

0725-32 54 12

jessica.tilly@betaniahemmet.se

Jenny Älvero Dahlén

Arbetsterapeut

0795 85 13 30

jenny.alvaro.dahlen@betaniahemmet.se

Christian Hassléus

Fastighetsansvarig

0734 53 18 55

christian.hassleus@betaniahemmet.se

David Almgren

IT-ansvarig

0725 32 60 66

david.almgren@betaniahemmet.se

Jimmy Karlsson

Kommunikatör

0764 92 93 11

jimmy.karlsson@betaniahemmet.se

 

Maria Engman

Hälso- och sjukvård

0764 92 88 87

maria.engman@betaniahemmet.se

Birgitta Spanopoulos

Kvarnen - Flöjelbergsgatans DV

0734 53 16 57

birgitta.spanopoulos@betaniahemmet.se

Sara Gustafsson

Hanssons hus DV - Konferens och service DV
Önnereds DV (vik)

0722 31 60 01

sara.gustafsson@betaniahemmet.se

Jessica Hasselqvist

Båtstenarna - Lingonvägen - Fjordhem (vik)

0703 23 62 03

jessica.hasselqvist@betaniahemmet.se

Karin Alfredsson

Sisjövägen - Hults Gata (vik) - Nya Varvets DV (vik)

0795 85 06 66

karin.alfredsson@betaniahemmet.se

Tina Andermård

Nya Varvets DV - Önnereds DV

0702 77 45 67

tina.andermard@betaniahemmet.se

Samuel Lundström

Sagas - Villekulla - Kållereds DV

0726 01 83 08

samuel.lundstrom@betaniahemmet.se

Ann-Louise Lillberg

Havet - Lekullevägen 55 - Badvägens DV

0722 31 65 13

ann-louise.lillberg@betaniahemmet.se

Carina Bengtsson (vik)

Brottkärrsvägen - Fiolgatan

0764 92 88 86

carina.bengtsson@betaniahemmet.se

Helen Melvinsson

Hults Gata - Fiolgatan

0706 22 03 62

helen.melvinsson@betaniahemmet.se

 

Madelene Alsing

Fiolgatan

0739 77 43 98

madelene.alsing@betaniahemmet.se

Peter Karlsson

Sagas - Villekulla - Kållereds DV

0738 38 53 34

peter.karlsson@betaniahemmet.se

Therese Andersson

Sagas - Villekulla - Kållereds DV

0702 99 61 22

therese.andersson@betaniahemmet.se

Sofia Andersson

Nya Varvets DV

0702 34 53 33

sofia.andersson@betaniahemmet.se

Anna Hagstedt

Lingonvägen - Badvägens DV

0730 44 36 20

anna.hagstedt@betaniahemmet.se

Pontus Jordan

Kvarnen - Flöjelbergsgatans DV

0764 92 70 31

pontus.jordan@betaniahemmet.se

Emelie Dijnér

Kvarnen - Flöjelbergsgatans DV

0764 92 87 66

emelie.dijner@betaniahemmet.se

Annika Lidén

Hanssons hus DV - Konferens och service DV

0725 28 01 10

annika.liden@betaniahemmet.se

Christina Lentini

Hults Gata - Sisjövägen

0736 89 81 24

christina.lentini@betaniahemmet.se

Annika Welin

Havet - Lekullevägen 55

0702 10 78 81

annika.welin@betaniahemmet.se

Silwa Magnusson

Nya Varvets DV

0790 06 24 73

silwa.magnusson@betaniahemmet.se

Paulina Pärläng

Fjordhem - Båtstenarna

0724 01 05 39

paulina.parlang@betaniahemmet.se

Linda Wingbro

Önnereds DV - Brottkärrsvägen

0730 22 09 02

linda.wingbro@betaniahemmet.se

 

Brottkärrsvägen

Gruppboende LSS - Hovås

031 28 59 47

Båtstenarna

Gruppboende LSS - Askim

031 68 25 65

Fiolgatan

Serviceboende LSS - Västra Frölunda

031 68 16 71

Fjordhem

Gruppboende LSS - Askim

031 28 24 66

Havet

Gruppboende LSS - Askim

031 68 29 42

Hults Gata

Serviceboende LSS - Askim

031 28 65 91

Kvarnen

Gruppboende LSS - Mölnlycke

031 88 28 10

Lingonvägen

Gruppboende LSS - Västra Frölunda

031 45 83 51

Lekullevägen 55

Gruppboende LSS - Askim

031 28 47 61

Sagas

Gruppboende LSS - Kållered

031 795 24 21

Sisjövägen

Gruppboende LSS - Sisjön

031 28 28 14

Villekulla

Gruppboende LSS - Kållered

031 795 26 25

 

Badvägen

Daglig verksamhet i Askim

0738 38 53 34

Flöjelbergsgatan

Daglig verksamhet i Mölndal

0722 24 81 61

Hanssons hus

Daglig verksamhet i Askim

Kusten: 031 68 51 28
Verkstaden: 031 68 39 27

Konferens och service

Daglig verksamhet i Askim

031 68 38 93

Kållered

Daglig verksamhet i Kållered

031 795 47 19

Nya Varvet

Daglig verksamhet i Västra Frölunda

031 69 30 87
031 29 36 58

Önnered

Daglig verksamhet i Västra Frölunda

031 91 25 48

 

Jimmy Söderström

Patientansvarig sjuksköterska, PAS

0706 45 24 52

jimmy.soderstrom@betaniahemmet.se

Talia Mendly

Patientansvarig sjuksköterska, PAS

0795 85 58 99

talia.mendly@betaniahemmet.se

Eva Andersson

Patientansvarig sjuksköterska, PAS

0702-22 92 64

eva.andersson@betaniahemmet.se

Anders Brandt

Transport

0705 28 94 30

Göran Renkert

Transport

0705 28 94 20

Betaniastiftelsen

031 28 07 02

 
 

Nyheter

Hanssons hus bjöd upp till dans på juldisco

Hanssons hus bjöd upp till dans på juldisco

Karaokesång, tomteluvor och glittriga kavajer. I fredags var det dags för Hanssons hus årliga juldisco i Askim. En efterlängtad fest för många arbetstagare på Betaniahemmets dagliga verksamheter.

2022-12-22


Möjlighet till sommarbonus 2022!

Möjlighet till sommarbonus 2022!

Vill du ha ett extra klirr i din sommarkassa? Betaniahemmet gör en ny satsning i år och erbjuder sina medarbetare 3 olika former av sommarbonusar.

2022-03-08


närbild av en person som pysslar på Betaniahemmet

Vi drivs utan vinstintresse

Betaniahemmet är en ideell och icke vinstdrivande förening. I över 100 år har föreningen bedrivit verksamhet i Göteborg för personer med funktionsnedsättning och särskilda behov.


Läs mer

Bild text till sociala medier Bild text till sociala medier Bild text till sociala medier Bild text till sociala medier

Kontakta oss

info@betaniahemmet.se
031 28 89 57
Synpunkter och klagomål
Platsförfrågan och rådgivning

Om Föreningen

Hem
Om oss
Nyheter
Så jobbar vi

Våra verksamheter

Gruppboende enligt LSS
Daglig verksamhet
Kontakter

Jobba hos oss

Lediga jobb
Så är det att jobba hos oss
Prenumerera på jobb

För medarbetare

Logga in

Org nr: 857200-1363

Besök oss

Lekullevägen 6 A, Askim

Postadress

Föreningen Betaniahemmet
Box 1124
436 23 ASKIM